VODNÍ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA - MILADALOKALITA:

Jezero Milada u Ústí nad Labem

 

FUNKCE:

Občanská stavba

 

STUPEŇ:

Studie

 

PROJEKT:

2018

 

AUTOR:

Ing. arch. Luboš Kotiš

Ing. arch. Jiří Philippe Janda

Ing. arch. Petra JiráskováStavební pozemek se nachází v Ústí nad Labem, v blízkosti jezera Milada při jeho jihovýchodním břehu. Objekt je orientován s výhledem na jezero Milada, umožňující případný rychlý záchranný výjezd. V blízkosti se nachází vjezd do vody pro spuštění člunů do vody.

Navržený objekt přízemní stanice pro Vodní záchrannou službu je řešen modulárním systémem z šesti buněk, případně ji lze řešit i jako dřevostavbu. Fasáda je řešena fasádními vláknocementovými deskami šedé barvy, které se střídají s dřevěným obkladem. Výplně oken a dveří budou v plastovém provedení v tmavě šedé barvy, zasklené plochým čirým sklem. Řešení umožňuje použití rolet pro uzavření objektu v době nepřítomnosti. Terasa je zastřešená s dřevěnou podlahou. Z terasy je výhled na jezero. Střecha je navržena plochá.

Ze západní části je hlavní vstup do objektu. V prvním modulu se nachází zádveří, sprcha pro mytí přístrojů a oblečení a za ní se nachází sklad. V druhém modulu v centrální části se nachází denní místnost pro záchranáře. Z centrální části je možné se dostat na terasu pomocí posuvných dveří. Tím lze dosáhnout zvětšení denní místnosti o krytou terasu. Ve východním modulu se nachází technická místnost a kancelář. Jižní část se skládá ze tří modulů a slouží jako spací místnost včetně hygienických zařízení.