KRBOVNA - ČESKÉ STŘEDOHOŘÍLOKALITA:

České středohoří

FUNKCE:

Drobná stavba

INVESTOR:

Soukromý

REALIZACE:

2012-2013

PROJEKT:

2012

AUTOR:

Ing. arch. Luboš Kotiš

HIP:

Tomáš Kofroň

FOTOGRAFIE:

Mgr. Jan BrodskýPozemek určený pro návrh a realizaci této stavby je součástí již řadu let zrealizovaného rodinného domu včetně venkovního bazénu a zahradních Úprav. Cílem díla je celoroční relaxace obyvatel domu a jejich přátel s přímou vazbou na zahradu.

Objekt zcela využívá svažitost pozemku včetně realizovaných zahradních teras. Na úrovni venkovního bazénu je do jedné z teras zaříznut vlastní objekt obývací místnosti – krbovny. Jižní stěna je navržena jako celoprosklená skládací konstrukce umožňuje Funkční otevření prostoru při zachování nádherných výhledů na labské údolí. Severní stěna místnosti s krbem navazuje na minimální hygienické zázemí, příruční skládek a vinný sklípek. Součástí hlavního prostoru je kuchyňská nika krytá žaluzií. Stavba je zastropena a v celé ploše zasypána zeminou. Navržená zeleň by měla zcela pokrýt střechu včetně hrany atiky. Denní světlo je v dispozici posílenou střešním světlíkem.

Materiálové řešení je realizováno ze stěn z montovaných a zmonolitněných betonových bloků se železobetonovou stropní konstrukcí. Veškeré konstrukce jsou tepelně izolovány, objekt je teplovzdušně vytápěn pomocí tepelného čerpadla. Interiérové povrchy jsou navrženy v kombinaci dřeva, přírodního kamene a lícového zdiva. Veškeré výplně (světlík, skládací stěna) jsou realizovány v termických systémových hliníkových profilech.